http://www.eurotech.net.plHISTORIA

PETKUS TECHNOLOGIE GmbH. - to firma z ponad stu letnim doświadczeniem w zakresie technik sortowania i rozdziału różnorodnych materiałów. Została założona w 1852 roku jako zakład produkujący maszyny i urządzenia rolnicze przeznaczone do sortowania, suszenia i magazynowania zbóż oraz przygotowania materiału siewnego. Przez szereg lat PETKUS TECHNOLOGIE opracowała wiele własnych oryginalnych rozwiązań z zakresu oczyszczania i sortowania zbóż, transportu, suszenia, magazynowania, czy wreszcie ważenia i konfekcjonowania wyselekcjonowanego materiału siewnego.

W 1994 roku powstał drugi oddział firmy zajmujący się technologiami rozdziału zawiesin i odwadniania najróżnorodniejszych osadów. PETKUS TECHNOLOGIE należy do jednej z nielicznych firm produkujących zarówno taśmowe prasy filtracyjne, prasy komorowe jak i wirówki dekantacyjne. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zatrudnianej kadry technicznej i bogatej wiedzy technologicznej ma pełną możliwość dokonania właściwej oceny i doboru optymalnej technologii odwadniania zależnie od właściwości osadu.

Rzetelność i uczciwość zawodowa oraz wysoka niezawodność i jakość techniczna regulowanych hydraulicznie zagęszczarek i taśmowych pras filtracyjnych pozwoliła firmie zbudować długą listę referencyjną obejmującą większość państw kontynentu europejskiego, Azję i Amerykę Pn. W Polsce pracuje ponad dwadzieścia różnorodnych urządzeń odwadniających, z czego najstarsze pracują w trudnych warunkach oczyszczalni ścieków już prawie 10 lat, nadal zachowując swoją wysoką sprawność i niezawodność.


więcej --> referencja polska
więcej --> referencja pełna
<< strona główna